ممبر اجباری چیست؟

ممبر اجباری چیست؟

ممبر اجباری چیست؟ این سؤالی است که قصد داریم در این مقاله به بررسی آن بپردازیم. با توجه به اینکه امروزه تلگرام توانسته جایگاه ویژه‌ای را در میان کاربران و کسب و کارها پیدا کند؛ افراد فعال در این حوزه و صاحبان کسب و کار در تلاش هستند تا از طریق روش‌های مختلف، تعداد ممبرهای کانال خود را افزایش دهند. ممبر تلگرام انواع مختلفی دارد به‌عنوان مثال ممبر پاپ، ممبر پروکسی، ممبر اد اجباری و غیره.

هر کسب و کاری می‌تواند با توجه به کانالی که دارد و اهدافی که برای آن در نظر گرفته است از این ممبرها کمک بگیرد. اگر شما یک جستجوی ساده در اینترنت داشته باشید، می‌بینید که سایت‌های مختلفی هستند که خدمات مرتبط با تلگرام و انواع ممبرگیری را انجام می‌دهند؛ مانند سایت خرید ممبر تلگرام. شما می‌توانید با توجه به نیازی که دارید از این سایت‌ها کمک بگیرید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا در خصوص این سؤال که ممبر اجباری چیست؟ اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

ممبر اد اجباری چیست؟

ممبر اجباری چیست‌؟

یکی از انواع روش‌های ممبرگیری، ممبرگیری اد اجباری است. کاربرانی که بنا به دلایل مختلف از نسخه‌های غیررسمی تلگرام (که اکثراً توسط ایرانیان شکل گرفته است) مانند تلگرام فارسی، تلگرام نارنجی، شایلی‌گرام و غیره استفاده می‌کنند؛ گاهی اوقات هنگامی که وارد تلگرام خود می‌شوند، کانال‌هایی را در لیست تلگرام خود مشاهده می‌کنند که هرگز در آن عوض نشده‌اند، در حقیقت آن‌ها از طریق ممبرگیری اد اجباری به این کانال‌ها اضافه شده‌اند. ممبرگیری اد اجباری بدون اراده و خواست کاربران انجام می‌شود و بدون اینکه اکثر آن‌ها تمایلی داشته باشند یا اراده‌ای در این مسئله داشته باشند در برخی از کانال‌ها عضو می‌شوند. شاید بتوان گفت که گاها میزان ریزش در این سبک از ممبرگیری نسبت به سایر روش‌ها بیشتر است زیرا بدون اراده و تمایل اکثر کاربران اتفاق میفتد. ممبرگیری اد اجباری به سه دسته مختلف تقسیم می‌شود که در ادامه مقاله ممبر اجباری چیست؟ به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

  • اد اجباری هیدن

یکی از انواع روش‌های ممبرگیری اد اجباری، روش هیدن است. در این روش در صورتی که شما به شیوه اجباری در کانالی عضو شده باشید هیچ گاه متوجه این مسئله نخواهید شد؛ زیرا علاوه بر اینکه پیغامی را مشاهده نمی‌کنید، کانالی که در آن عضو شده‌اید نیز به‌صورت مخفی است و در لیست کانال‌های مخفی شما قرار می‌گیرد به همین منظور شاید میزان ریزش این شیوه نسبت به سایر روش‌ها تا حدودی کم‌تر باشد و افزایش ممبر گروه تلگرام یا کانال تلگرام را در پی خواهد داشت.

  • اد اجباری معمولی

اد اجباری معمولی یکی دیگر از انواع ممبرگیری اد اجباری است که وقتی شما به یک کانال اضافه می‌شوید زمانی که وارد تلگرام خود می‌شوید پیامی را مبنی بر اینکه شما به این کانال اضافه شده‌اید می‌بینید؛ این مسئله باعث می‌شود تا شما در صورتی که تمایل به باقی ماندن در این کانال دارید در آن عضو بمانید و در صورت عدم تمایل از آن کانال خارج شوید.

  • اد اجباری بی‌صدا

این روش از برخی لحاظ با شیوه عدد اجباری معمولی شبیه است با این تفاوت که وقتی شما وارد کانال تلگرام خود می‌شوید پیامی که نشان دهنده عضویت شما در یک کانال جدید باشد را نخواهید دید؛ به همین علت شاید نسبت به روش قبلی دیرتر از آن کانال خارج شوید. میزان بازدید از پست‌ها در این روش زیاد نخواهد بود.

ویژگی‌های ممبرگیری اد اجباری

تا این قسمت شما اطلاعاتی در خصوص ممبر اجباری چیست؟ به دست آوردید اکنون بهتر است در خصوص ممبرهایی که از این طریق به یک کانال اضافه می‌شوند و خصوصیاتی که دارند، اطلاعاتی داشته باشید. کاربرانی که از این طریق به یک کانال تلگرامی اضافه می‌شوند در حقیقت کاربران واقعی و حقیقی هستند؛ زیرا معمولاً کاربران فیک هیچ گاه از نسخه‌های غیررسمی تلگرام استفاده نمی‌کند؛ پس شما می‌توانید مطمئن باشید که ممبرهایی که از این طریق به کانال شما اضافه شده‌اند ممبرهای واقعی هستند. نکته‌ای که در این شیوه از ممبرگیری وجود دارد این است که با توجه به اینکه عضویت در این کانال‌ها بدون خواست و اراده کاربران انجام می‌شود، امکان دارد کاربران هر زمان متوجه این عضویت شوند سریعاً از کانال شما خارج شوند و این امر باعث می‌شود میزان ریزش این ممبرگیری تا حدودی نسبت به سایر روش‌ها بیشتر باشد.

گاهی اوقات کاربران با مشاهده کانال‌هایی که از طریق شیوه اد اجباری در آن عضو شده‌اند و موضوعی که دارد امکان دارد تصمیم بگیرند برای همیشه در این کانال عضو بمانند. برخی از کانال‌ها در تلگرام هستند که علاوه بر اینکه به دنبال افزایش ممبرهای کانال خود هستند در تلاش هستند تا میزان بازدید از پست‌های خود را افزایش دهند؛ زمانی که این کانال‌ها از این شیوه ممبرگیری استفاده می‌کنند در حقیقت تعداد ممبرهای خود را بیشتر می‌کنند اما شاید میزان بازدید از پست‌های آن‌ها افزایش زیادی نداشته باشد. شما همچنین میتوانید مقاله ممبر واقعی تلگرام رایگان را مطالعه کنید.

ممبر اجباری کانال تلگرام چیست؟

دلایلی که باعث می‌شود شما تعداد ممبرهای کانال خود را افزایش دهید

تا این بخش از مقاله شما تا حدودی توانستید یک پاسخ مناسب برای این سؤال که ممبر اجباری چیست؟ و چه ویژگی‌هایی دارد پیدا کنید؛ اما یکی از مسائلی که اهمیت دارد این است که چرا صاحبان کانال در تلگرام باید تعداد ممبرهای خود را افزایش دهند؟ با توجه به اینکه کسب و کارهای زیادی از طریق تلگرام و اینستاگرام در تلاش هستند تا توجه کاربران را به خود جلب کنند و فروش خود را افزایش دهند؛ گاهی اوقات انتخاب کردن یک کانال که اعتبار خوبی داشته باشد برای کاربران کار دشواری است. یکی از روش‌هایی که می‌تواند به کاربران کمک کند تا به یک کانال در تلگرام اعتماد کنند تعداد ممبرها و اعضای آن است.

گاها این تصور وجود دارد که هر اندازه تعداد ممبرهای یک کانال بیشتر باشد آن کانال از اعتبار بیشتری برخوردار است؛ علاوه بر این امر تعداد بازدید از پست‌های یک کانال نیز اهمیت دارد و در صورتی که میان تعداد اعضای کانال و میزان بازدید از پست‌ها عدد یکسانی دیده شود، به این معنی است که آن کانال از اعتبار نسبتاً خوبی برخوردار است. گاهی اوقات برخی از صاحبان کانال در تلگرام با خرید ممبر فیک تعداد ممبرهای خود را افزایش می‌دهند اما با توجه به اینکه ممبر فیک هیچ تأثیری در میزان بازدید از پست‌های کانال ندارند؛ به همین علت بازدید از پست‌ها را افزایش نمی‌دهد؛ و در صورتی که کاربر یک مقایسه ساده میان تعداد اعضای عضو و میزان بازدید از پست‌ها انجام دهد به این نتیجه می‌رسد که آن کانال از ممبر فیک برای افزایش ممبرهای کانال خود استفاده کرده است و شاید از اعتبار خوبی برخوردار نباشد.